Epson HG-2150CA 16.0000M-SVC3
HG-2150CA 16.0000M-SVC3 picture photo
Mfg. Part Number
HG-2150CA 16.0000M-SVC3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 16.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HG-2150CA 16.0000M-SVC3.pdf
Availability of HG-2150CA 16.0000M-SVC3
QUANTITY
HG-2150CA 16.0000M-SVC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-2150CA 16.0000M-SVC3
Internal Part NumberEIS-HG-2150CA 16.0000M-SVC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesHG-2150CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±15ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-2150CA 16.0000M-SVC3
Related LinksHG-2150CA 1, HG-2150CA 16.0000M-SVC3 Datasheet, Epson Distributor
HG-2150CA 16.0000M-SVC3 Details Description
Related parts for HG-2150CA 16.0000M-SVC3
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 1.4A 380 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 50MM datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV PHVOLT 8DIP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
680UF 250V 30X35MM 85C 5000H datasheet.pdf