Epson HG-2150CA 20.0000M-SVC0
HG-2150CA 20.0000M-SVC0 picture photo
Mfg. Part Number
HG-2150CA 20.0000M-SVC0
Brief Description
OSC XO 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HG-2150CA 20.0000M-SVC0.pdf
Availability of HG-2150CA 20.0000M-SVC0
QUANTITY
HG-2150CA 20.0000M-SVC0 Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-2150CA 20.0000M-SVC0
Internal Part NumberEIS-HG-2150CA 20.0000M-SVC0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesHG-2150CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±15ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-2150CA 20.0000M-SVC0
Related LinksHG-2150CA 2, HG-2150CA 20.0000M-SVC0 Datasheet, Epson Distributor
HG-2150CA 20.0000M-SVC0 Details Description
Related parts for HG-2150CA 20.0000M-SVC0
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 36-SSOP datasheet.pdf
IC FPGA 534 I/O 780FBGA datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PACK PROT 48-SSOP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT SER/PAR 40M 40-QFN datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 5% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONN COVER FOR 50POS PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
Connector Socket 138 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN STACK datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
CAP CER 0.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf