Epson HG-2150CA 25.0000M-SVC3
HG-2150CA 25.0000M-SVC3 picture photo
Mfg. Part Number
HG-2150CA 25.0000M-SVC3
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
HG-2150CA 25.0000M-SVC3.pdf
Availability of HG-2150CA 25.0000M-SVC3
QUANTITY
HG-2150CA 25.0000M-SVC3 Order Process
Ship out your order
Specifications of HG-2150CA 25.0000M-SVC3
Internal Part NumberEIS-HG-2150CA 25.0000M-SVC3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesHG-2150CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±15ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)25mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.059" (1.50mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)12mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG-2150CA 25.0000M-SVC3
Related LinksHG-2150CA 2, HG-2150CA 25.0000M-SVC3 Datasheet, Epson Distributor
HG-2150CA 25.0000M-SVC3 Details Description
Related parts for HG-2150CA 25.0000M-SVC3
TRIMMER 100 OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
IC ADC 8BIT SRL 2MSPS 16WQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
LED GREEN/RED CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
CABLE CONN 3POLE datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 60POS datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.25A 4XDFN datasheet.pdf