FFF HG07208000J0G
HG07208000J0G picture photo
Mfg. Part Number
HG07208000J0G
Brief Description
750 TB SPRING CLAMP 45D
Datasheet Download
HG07208000J0G.pdf
Availability of HG07208000J0G
QUANTITY
HG07208000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of HG07208000J0G
Internal Part NumberEIS-HG07208000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Number of Levels1
Positions Per Level7
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating Orientation45° (135°) Angle with Board
Current15A
Voltage300V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGray
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HG07208000J0G
Related LinksHG0720, HG07208000J0G Datasheet, FFF Distributor
HG07208000J0G Details Description
Related parts for HG07208000J0G
IGBT MOLDING 600V 100A 7PM-GA datasheet.pdf
IC FUEL GAUGE BATT 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC TX HDMI/DVI LP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
TERMINAL SAK 10/EN GRAY datasheet.pdf
RES 800 OHM 1W 0.05% RADIAL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ10B M32 datasheet.pdf
RM1P106P-00 201 datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 600MA 2.835 OHM datasheet.pdf