Panasonic - BSG HHR-30SCPY20L2X2
HHR-30SCPY20L2X2 picture photo
Mfg. Part Number
HHR-30SCPY20L2X2
Brief Description
BATTERY PACK NIMH 4.8V 3000 MAH
Datasheet Download
HHR-30SCPY20L2X2.pdf
Availability of HHR-30SCPY20L2X2
QUANTITY
HHR-30SCPY20L2X2 Order Process
Ship out your order
Specifications of HHR-30SCPY20L2X2
Internal Part NumberEIS-HHR-30SCPY20L2X2
RechargeabilityYes
Battery Cell SizeSC
Number of Cells4
Voltage - Rated4.8V
Capacity3Ah
StructureFront to Back, 2 Rows x 2 Cells
Termination StyleSolder Tab
Size / Dimension1.81" L x 0.91" W x 3.39" H (46.0mm x 23.0mm x 86.0mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHR-30SCPY20L2X2
Related LinksHHR-30SC, HHR-30SCPY20L2X2 Datasheet, Panasonic - BSG Distributor
HHR-30SCPY20L2X2 Details Description
Related parts for HHR-30SCPY20L2X2
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 30V datasheet.pdf
IC CLK SOURCE SYSTEM PER 20-SSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
HOLDER LED SRL 5MM RED datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf