Yageo HHV-25FR-52-220K
HHV-25FR-52-220K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25FR-52-220K
Brief Description
RES 220K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25FR-52-220K.pdf
Availability of HHV-25FR-52-220K
QUANTITY
HHV-25FR-52-220K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25FR-52-220K
Internal Part NumberEIS-HHV-25FR-52-220K
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25FR-52-220K
Related LinksHHV-25FR, HHV-25FR-52-220K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25FR-52-220K Details Description
Related parts for HHV-25FR-52-220K
CAP CER 0.033UF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY GP LN 20V SOT-323 datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS 2MM DL GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1000 OHM 250MA 0402 datasheet.pdf
RES SMD 683.527 OHM 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED WITH LED datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf