Yageo HHV-25FR-52-300K
HHV-25FR-52-300K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25FR-52-300K
Brief Description
RES 300K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25FR-52-300K.pdf
Availability of HHV-25FR-52-300K
QUANTITY
HHV-25FR-52-300K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25FR-52-300K
Internal Part NumberEIS-HHV-25FR-52-300K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25FR-52-300K
Related LinksHHV-25FR, HHV-25FR-52-300K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25FR-52-300K Details Description
Related parts for HHV-25FR-52-300K
TRANS NPN DARL 90V 2A SOT-89 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
TOOL HAND HEAVY HEAD 8AWG datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CAP CER 24PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
CONN HDR 16POS 2.54MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 52 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 50MA TO-18 datasheet.pdf