Yageo HHV-25JR-52-10M
HHV-25JR-52-10M picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25JR-52-10M
Brief Description
RES 10M OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25JR-52-10M.pdf
Availability of HHV-25JR-52-10M
QUANTITY
HHV-25JR-52-10M Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25JR-52-10M
Internal Part NumberEIS-HHV-25JR-52-10M
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25JR-52-10M
Related LinksHHV-25J, HHV-25JR-52-10M Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25JR-52-10M Details Description
Related parts for HHV-25JR-52-10M
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 1INPUT SC706 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V C0G 0603 datasheet.pdf
RES 3.6 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
LABEL 2 X 3" ORANGE 1000/PK datasheet.pdf
CAP CER 5000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
DEVICE MARKER THM ET S7 300-1 GE datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100 L.835 datasheet.pdf
1.00 25.4MM PANWRAP YELLOW 100' datasheet.pdf