Yageo HHV-25JR-52-180K
HHV-25JR-52-180K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25JR-52-180K
Brief Description
RES 180K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25JR-52-180K.pdf
Availability of HHV-25JR-52-180K
QUANTITY
HHV-25JR-52-180K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25JR-52-180K
Internal Part NumberEIS-HHV-25JR-52-180K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25JR-52-180K
Related LinksHHV-25JR, HHV-25JR-52-180K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25JR-52-180K Details Description
Related parts for HHV-25JR-52-180K
CONN HEADER 16POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 50MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.05K OHM 1% 10W datasheet.pdf
ACCY MIRROR MNT 3/4 A195 NM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 80POS datasheet.pdf
CAP FILM 0.03UF 10% 400V AXIAL datasheet.pdf