Yageo HHV-25JR-52-1M2
HHV-25JR-52-1M2 picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25JR-52-1M2
Brief Description
RES 1.2M OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25JR-52-1M2.pdf
Availability of HHV-25JR-52-1M2
QUANTITY
HHV-25JR-52-1M2 Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25JR-52-1M2
Internal Part NumberEIS-HHV-25JR-52-1M2
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25JR-52-1M2
Related LinksHHV-25J, HHV-25JR-52-1M2 Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25JR-52-1M2 Details Description
Related parts for HHV-25JR-52-1M2
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 150W datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 113K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
MLCC HIGH CAP SAMPLE KIT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 15A datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf