Yageo HHV-25JR-52-20K
HHV-25JR-52-20K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25JR-52-20K
Brief Description
RES 20K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25JR-52-20K.pdf
Availability of HHV-25JR-52-20K
QUANTITY
HHV-25JR-52-20K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25JR-52-20K
Internal Part NumberEIS-HHV-25JR-52-20K
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25JR-52-20K
Related LinksHHV-25J, HHV-25JR-52-20K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25JR-52-20K Details Description
Related parts for HHV-25JR-52-20K
CAP CER 75PF 50V C0H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 12VOUT SIP datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 44MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf
SENSOR MAG SW 80G CROS AX 8-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf