Yageo HHV-25JR-52-220K
HHV-25JR-52-220K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25JR-52-220K
Brief Description
RES 220K OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25JR-52-220K.pdf
Availability of HHV-25JR-52-220K
QUANTITY
HHV-25JR-52-220K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25JR-52-220K
Internal Part NumberEIS-HHV-25JR-52-220K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25JR-52-220K
Related LinksHHV-25JR, HHV-25JR-52-220K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25JR-52-220K Details Description
Related parts for HHV-25JR-52-220K
IC MULTI-CH CTRLR 132CQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC BUCK SYNC ADJ 5A TO-PMOD-7 datasheet.pdf
RES SMD 258 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 22POS INLINE W/SCKT datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
1MM DDR3 DIMM VTTH O/LUB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
PWR SUPPLY OUTPUT 0-320V 0-.65A datasheet.pdf
CAP ALUM 750UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf