Yageo HHV-25JR-52-5M6
HHV-25JR-52-5M6 picture photo
Mfg. Part Number
HHV-25JR-52-5M6
Brief Description
RES 5.6M OHM 1/4W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-25JR-52-5M6.pdf
Availability of HHV-25JR-52-5M6
QUANTITY
HHV-25JR-52-5M6 Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-25JR-52-5M6
Internal Part NumberEIS-HHV-25JR-52-5M6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-25JR-52-5M6
Related LinksHHV-25J, HHV-25JR-52-5M6 Datasheet, Yageo Distributor
HHV-25JR-52-5M6 Details Description
Related parts for HHV-25JR-52-5M6
MOSFET N-CH 30V 21A 8-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
CONN RCPT MINI FRONT PANEL MT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 1.33 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 900V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
OSC MEMS 106.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.62UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf