Yageo HHV-50FR-52-22M
HHV-50FR-52-22M picture photo
Mfg. Part Number
HHV-50FR-52-22M
Brief Description
RES 22M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
HHV-50FR-52-22M.pdf
Availability of HHV-50FR-52-22M
QUANTITY
HHV-50FR-52-22M Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-50FR-52-22M
Internal Part NumberEIS-HHV-50FR-52-22M
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-50FR-52-22M
Related LinksHHV-50F, HHV-50FR-52-22M Datasheet, Yageo Distributor
HHV-50FR-52-22M Details Description
Related parts for HHV-50FR-52-22M
IC DGTL POT 5K 1CH 8SOIC datasheet.pdf
CORD PATCH BANANA PLUG 36" RED datasheet.pdf
FUSE 4A 500V CLASS GG datasheet.pdf
FUSE AUTO 40A 32VDC BLADE 50 PC datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
RES 470.66 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DDR3 240P TH ASSY datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
THERM COND PAD 1.0MM 230MMX320MM datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf