Yageo HHV-50JR-52-200K
HHV-50JR-52-200K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-50JR-52-200K
Brief Description
RES 200K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-50JR-52-200K.pdf
Availability of HHV-50JR-52-200K
QUANTITY
HHV-50JR-52-200K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-50JR-52-200K
Internal Part NumberEIS-HHV-50JR-52-200K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-50JR-52-200K
Related LinksHHV-50JR, HHV-50JR-52-200K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-50JR-52-200K Details Description
Related parts for HHV-50JR-52-200K
CABLE TIE 40LB WR BLK 6.1" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V 0605 datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
CAP CER 6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.54M OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf