Yageo HHV-50JR-52-750K
HHV-50JR-52-750K picture photo
Mfg. Part Number
HHV-50JR-52-750K
Brief Description
RES 750K OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
HHV-50JR-52-750K.pdf
Availability of HHV-50JR-52-750K
QUANTITY
HHV-50JR-52-750K Order Process
Ship out your order
Specifications of HHV-50JR-52-750K
Internal Part NumberEIS-HHV-50JR-52-750K
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.130" Dia x 0.354" L (3.30mm x 9.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHV-50JR-52-750K
Related LinksHHV-50JR, HHV-50JR-52-750K Datasheet, Yageo Distributor
HHV-50JR-52-750K Details Description
Related parts for HHV-50JR-52-750K
CONN HEADER .100 SINGL STR 22POS datasheet.pdf
DEKAFIX GW 5 MARKED 77 50/CD datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.62V SOT23-3 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 25A TOP3 datasheet.pdf
RES SMD 470K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGE .050 160POS DR TH datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 10W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
SCR 1200V 16A D2PAK datasheet.pdf