United Chemi-Con HHXB350ARA680MF80G
HHXB350ARA680MF80G picture photo
Mfg. Part Number
HHXB350ARA680MF80G
Manufacturer
Product Category
Aluminum - Polymer Capacitors
Brief Description
CAP POLYMER HYB 68UF 20% 35V SMD
Datasheet Download
HHXB350ARA680MF80G.pdf
Availability of HHXB350ARA680MF80G
QUANTITY
HHXB350ARA680MF80G Order Process
Ship out your order
Specifications of HHXB350ARA680MF80G
Internal Part NumberEIS-HHXB350ARA680MF80G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package900
Category Capacitors
FamilyAluminum - Polymer Capacitors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, HXB
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)35 mOhm
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
TypePolymer - Hybrid
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2A
Impedance-
Lead Spacing-
Size / Dimension0.248" Dia (6.30mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Surface Mount Land Size0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseRadial, Can - SMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HHXB350ARA680MF80G
Related LinksHHXB350AR, HHXB350ARA680MF80G Datasheet, United Chemi-Con Distributor
HHXB350ARA680MF80G Details Description
Related parts for HHXB350ARA680MF80G
SWITCH MINI SPST-NO ROLLER.187QC datasheet.pdf
TCO 250VAC 10A 152C(306F) AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 6.3V X7R 0603 datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUAD ECL 20-PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 1.22V 1.5A DPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 4.1V 65MA TO92-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
RES 191 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC DO-214AB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf