Laird Technologies - Signal Integrity Products HI0603P600R-10
HI0603P600R-10 picture photo
Mfg. Part Number
HI0603P600R-10
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE CHIP POWER 60 OHM SMD
Datasheet Download
HI0603P600R-10.pdf
Availability of HI0603P600R-10
QUANTITY
HI0603P600R-10 Order Process
Ship out your order
Specifications of HI0603P600R-10
Internal Part NumberEIS-HI0603P600R-10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesHI
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Current Rating4A
DC Resistance (DCR)30 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.037" (0.95mm)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HI0603P600R-10
HI0603P600R-10 Details Description
Related parts for HI0603P600R-10
IC MPU/RESET CIRC 1.58V SC70-4 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1.25A TO263-3 datasheet.pdf
RES SMD 165K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
DSUB 62POS SKT CRIMP HD FO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
RES 15K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 0.3W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT PIN datasheet.pdf