Laird Technologies - Signal Integrity Products HI2220T101R-00
HI2220T101R-00 picture photo
Mfg. Part Number
HI2220T101R-00
Manufacturer
Product Category
Ferrite Beads and Chips
Brief Description
FERRITE 6A 100 OHM 2220 SMD
Datasheet Download
HI2220T101R-00.pdf
Availability of HI2220T101R-00
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
HI2220T101R-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of HI2220T101R-00
Internal Part NumberEIS-HI2220T101R-00
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Filters
FamilyFerrite Beads and Chips
SeriesHI
PackagingTape & Reel (TR)
Impedance @ Frequency100 Ohm @ 100MHz
Current Rating6A
DC Resistance (DCR)6 mOhm Max
Filter TypeDifferential Mode - Single
Package / Case2220 (5650 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.146" (3.70mm)
Size / Dimension0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HI2220T101R-00
HI2220T101R-00 Details Description
Related parts for HI2220T101R-00
FUSE RESETTABLE 2A 8V 1812 datasheet.pdf
TRANS PNP 32V 1A SOT-89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 835MA 167 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
OPTOISOLTR 3.75KV TRANS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 630V AXIAL datasheet.pdf