Hirose Electric Co Ltd HIF2BM-10PB
HIF2BM-10PB picture photo
Mfg. Part Number
HIF2BM-10PB
Manufacturer
Product Category
Crimpers, Applicators, Presses - Accessories
Brief Description
CONN PRESS BLOCK
Datasheet Download
HIF2BM-10PB.pdf
Availability of HIF2BM-10PB
QUANTITY
HIF2BM-10PB Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF2BM-10PB
Internal Part NumberEIS-HIF2BM-10PB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS compliant by exemption
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Tools
FamilyCrimpers, Applicators, Presses - Accessories
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF2BM-10PB
Related LinksHIF2B, HIF2BM-10PB Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF2BM-10PB Details Description
Related parts for HIF2BM-10PB
TRIMMER 100K OHM 0.2W SMD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 70POS datasheet.pdf
LED DRAGON 590NM YELLOW CLR SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 66 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.35UH 20A 10 MOHM TH datasheet.pdf
SLIT MASK FOR NA40-12 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
OSC MEMS 50.0000MHZ HCSL SMD datasheet.pdf