Hirose Electric Co Ltd HIF3BA-34P-2.54W(88)
HIF3BA-34P-2.54W(88) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BA-34P-2.54W(88)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 34POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BA-34P-2.54W(88).pdf
Availability of HIF3BA-34P-2.54W(88)
QUANTITY
HIF3BA-34P-2.54W(88) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BA-34P-2.54W(88)
Internal Part NumberEIS-HIF3BA-34P-2.54W(88)
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesHIF3B
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationWire Wrap
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
FeaturesMounting Flange
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BA-34P-2.54W(88)
Related LinksHIF3BA-34P, HIF3BA-34P-2.54W(88) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BA-34P-2.54W(88) Details Description
Related parts for HIF3BA-34P-2.54W(88)
RES ARRAY 8 RES 820 OHM 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 10POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROLLER PLUNGER SNAP SPDT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 48POS datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V 0.25A 4XDFN datasheet.pdf