Hirose Electric Co Ltd HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71)
HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71)
Brief Description
CONN HDR 20POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71).pdf
Availability of HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71)
QUANTITY
HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71)
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71)
Related LinksHIF3BAE-20PA, HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for HIF3BAE-20PA-2.54DSA(71)
CONN HEADER .156" 4POS SNGL TIN datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 850MA 276 MOHM datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
K8304A TOOL KIT datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
COUPLER 30DB 500MHZ-1GHZ INLINE datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE6 M25 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf