Hirose Electric Co Ltd HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71)
HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 30POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71).pdf
Availability of HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71)
QUANTITY
HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71)
Related LinksHIF3BAF-30PA, HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for HIF3BAF-30PA-2.54DSA(71)
28 PIN IC TEST CLIP .3 ROW SPACE datasheet.pdf
Connector Header, Bottom Entry 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.6MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
KIT FERRITE EMI RND CABL LO FREQ datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 85MA TSOT23-8 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 300MHZ 8MSOP datasheet.pdf
MCU 32BIT ARM 256K FLASH 100-LQF datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 440VAC5 datasheet.pdf