Hirose Electric Co Ltd HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71)
HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 34POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71).pdf
Availability of HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71)
QUANTITY
HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesHIF3B
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLatch Lock/Eject Hooks
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71)
Related LinksHIF3BAF-34PA, HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for HIF3BAF-34PA-2.54DSA(71)
DIODE ZENER 15V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 50POS R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
1MM DDR2 FB DIMM VT PF datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE A 12POS datasheet.pdf
DC 4 WIRE UZF ONLY 5 METER QD datasheet.pdf
CABLE 20POS .100 JUMPER 4 INCH datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1W DO214AC datasheet.pdf