Hirose Electric Co Ltd HIF3E-34PA-2.54DS(71)
HIF3E-34PA-2.54DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3E-34PA-2.54DS(71)
Brief Description
CONN HDR 34POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3E-34PA-2.54DS(71).pdf
Availability of HIF3E-34PA-2.54DS(71)
QUANTITY
HIF3E-34PA-2.54DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3E-34PA-2.54DS(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3E-34PA-2.54DS(71)
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.244" (6.20mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3E-34PA-2.54DS(71)
Related LinksHIF3E-34PA, HIF3E-34PA-2.54DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3E-34PA-2.54DS(71) Details Description
Related parts for HIF3E-34PA-2.54DS(71)
TRANS PNP 150V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EYELET datasheet.pdf
MODULE BOX ASSY SOLARLOK W/CABLE datasheet.pdf
THYRISTOR 75V 400A SMB datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 511 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
MARK 7 TENSION/CUT-OFF TOOL datasheet.pdf
IND PNL MT 3MM HER DIFF LENS datasheet.pdf