Hirose Electric Co Ltd HIF3FC-34PA-2.54DS(71)
HIF3FC-34PA-2.54DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3FC-34PA-2.54DS(71)
Brief Description
CONN HDR 34POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3FC-34PA-2.54DS(71).pdf
Availability of HIF3FC-34PA-2.54DS(71)
QUANTITY
HIF3FC-34PA-2.54DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3FC-34PA-2.54DS(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3FC-34PA-2.54DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package240
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesHIF3FC
PackagingTray
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.236" (6.00mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3FC-34PA-2.54DS(71)
Related LinksHIF3FC-34PA, HIF3FC-34PA-2.54DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3FC-34PA-2.54DS(71) Details Description
Related parts for HIF3FC-34PA-2.54DS(71)
OPTOISOLATOR 5KV 2CH TRANS 8-DIP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK KRS datasheet.pdf
IDC CABLE - ASC16B/AE16M/APK16B datasheet.pdf
IC DAC SERIAL 5V LP 12BIT 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 500V 1111 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC K OS 400W datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 85-250V PANEL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf