Hirose Electric Co Ltd HIF3H-12SA-2.54DSA(71)
HIF3H-12SA-2.54DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3H-12SA-2.54DSA(71)
Brief Description
CONN SOCKET 12POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3H-12SA-2.54DSA(71).pdf
Availability of HIF3H-12SA-2.54DSA(71)
QUANTITY
HIF3H-12SA-2.54DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3H-12SA-2.54DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF3H-12SA-2.54DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3H-12SA-2.54DSA(71)
Related LinksHIF3H-12SA-, HIF3H-12SA-2.54DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3H-12SA-2.54DSA(71) Details Description
Related parts for HIF3H-12SA-2.54DSA(71)
POST BINDING HEX 8/32 RED NICKEL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 198VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X7T 1210 datasheet.pdf
PROGRAMMER ICSP ICP2-HC SOFTLOG datasheet.pdf
CONN IDC 4POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 75 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES 93.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf