Hirose Electric Co Ltd HIF3H-12SA-2.54DSA(81)
HIF3H-12SA-2.54DSA(81) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3H-12SA-2.54DSA(81)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
Brief Description
CONN SOCKET 12POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3H-12SA-2.54DSA(81).pdf
Availability of HIF3H-12SA-2.54DSA(81)
QUANTITY
HIF3H-12SA-2.54DSA(81) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3H-12SA-2.54DSA(81)
Internal Part NumberEIS-HIF3H-12SA-2.54DSA(81)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Receptacles, Female Sockets
SeriesHIF3H
PackagingTray
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions12
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3H-12SA-2.54DSA(81)
Related LinksHIF3H-12SA-, HIF3H-12SA-2.54DSA(81) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3H-12SA-2.54DSA(81) Details Description
Related parts for HIF3H-12SA-2.54DSA(81)
ENG KIT GOLDEN DRAGON LED MIXED datasheet.pdf
RES MO 2W 0.16 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC DGTL MEDIA PROCESSOR 376-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC SMB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
RES 274 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A TO263-7 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 2W SMBG datasheet.pdf
SCR 1800V 660A A-PUK datasheet.pdf