Hirose Electric Co Ltd HIF3H-26DA-2.54DSA(75)
HIF3H-26DA-2.54DSA(75) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3H-26DA-2.54DSA(75)
Brief Description
CONN SOCKET 26POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3H-26DA-2.54DSA(75).pdf
Availability of HIF3H-26DA-2.54DSA(75)
QUANTITY
HIF3H-26DA-2.54DSA(75) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3H-26DA-2.54DSA(75)
Internal Part NumberEIS-HIF3H-26DA-2.54DSA(75)
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3H-26DA-2.54DSA(75)
Related LinksHIF3H-26DA-, HIF3H-26DA-2.54DSA(75) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3H-26DA-2.54DSA(75) Details Description
Related parts for HIF3H-26DA-2.54DSA(75)
IC REG BUCK 12V 1A 24SOIC datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
IC GATE NOR 2CH 5-INP 14-SO datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 800MA 790 MOHM datasheet.pdf
RES 36.1 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 4.7K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 40A datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf