Hirose Electric Co Ltd HIF3H-26DB-2.54DS(91)
HIF3H-26DB-2.54DS(91) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3H-26DB-2.54DS(91)
Brief Description
CONN SOCKET 26POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3H-26DB-2.54DS(91).pdf
Availability of HIF3H-26DB-2.54DS(91)
QUANTITY
HIF3H-26DB-2.54DS(91) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3H-26DB-2.54DS(91)
Internal Part NumberEIS-HIF3H-26DB-2.54DS(91)
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3H-26DB-2.54DS(91)
Related LinksHIF3H-26DB, HIF3H-26DB-2.54DS(91) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3H-26DB-2.54DS(91) Details Description
Related parts for HIF3H-26DB-2.54DS(91)
LED ORANGE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 360 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CAP CER 330PF 200V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
HANDLE PCB 1.25X1.05" NYL WHT datasheet.pdf
RES 1.13K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 10 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf