Hirose Electric Co Ltd HIF3H-50DA-2.54DSA(75)
HIF3H-50DA-2.54DSA(75) picture photo
Mfg. Part Number
HIF3H-50DA-2.54DSA(75)
Brief Description
CONN SOCKET 50POS 2.54MM
Datasheet Download
HIF3H-50DA-2.54DSA(75).pdf
Availability of HIF3H-50DA-2.54DSA(75)
QUANTITY
HIF3H-50DA-2.54DSA(75) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF3H-50DA-2.54DSA(75)
Internal Part NumberEIS-HIF3H-50DA-2.54DSA(75)
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF3H-50DA-2.54DSA(75)
Related LinksHIF3H-50DA-, HIF3H-50DA-2.54DSA(75) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF3H-50DA-2.54DSA(75) Details Description
Related parts for HIF3H-50DA-2.54DSA(75)
CONN HEADER .100 DUAL R/A 54POS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 9POS 5.08MM PCB datasheet.pdf
IC COMP 1.6V QUAD P-P 14TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 32POS 1.27MM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 3.5GHZ 16MLF datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V Y5V RADIAL datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED LETERAS NEU WHITE 4000K 2SMD datasheet.pdf
LJT 29C 29#16 PIN PLUG datasheet.pdf
RES 8.2 OHM 5% WW datasheet.pdf