Hirose Electric Co Ltd HIF6A-26PA-1.27DSA(71)
HIF6A-26PA-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF6A-26PA-1.27DSA(71)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HDR 26POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF6A-26PA-1.27DSA(71).pdf
Availability of HIF6A-26PA-1.27DSA(71)
QUANTITY
HIF6A-26PA-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF6A-26PA-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF6A-26PA-1.27DSA(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package180
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesHIF6
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions26
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact Mating Length0.205" (5.21mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF6A-26PA-1.27DSA(71)
Related LinksHIF6A-26PA-, HIF6A-26PA-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF6A-26PA-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for HIF6A-26PA-1.27DSA(71)
FUSE CERAMIC 8A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 6MM datasheet.pdf
CAP CER 470PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 35A datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V SMD datasheet.pdf