Hirose Electric Co Ltd HIF6A-32DA-1.27DS(71)
HIF6A-32DA-1.27DS(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF6A-32DA-1.27DS(71)
Brief Description
CONN HOUSING 32POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF6A-32DA-1.27DS(71).pdf
Availability of HIF6A-32DA-1.27DS(71)
QUANTITY
HIF6A-32DA-1.27DS(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF6A-32DA-1.27DS(71)
Internal Part NumberEIS-HIF6A-32DA-1.27DS(71)
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF6A-32DA-1.27DS(71)
Related LinksHIF6A-32DA, HIF6A-32DA-1.27DS(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF6A-32DA-1.27DS(71) Details Description
Related parts for HIF6A-32DA-1.27DS(71)
MOSFET N-CH 20V 16A DIRECTFET datasheet.pdf
IC HEX INV SCHMITT TRIG 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HDR BRKWY .100 VERT TIN datasheet.pdf
RES 110 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M3 NYLON datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PLIERS DIAGONAL ANGL 8" MOLDED datasheet.pdf
ACCY BAIL FOR SFP+ MOD BLUE datasheet.pdf
RES SMD 388 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf