Vishay/Sprague T86C684M050ESSS
T86C684M050ESSS picture photo
Mfg. Part Number
T86C684M050ESSS
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 0.68UF 50V 20% 2312
Datasheet Download
T86C684M050ESSS.pdf
Availability of T86C684M050ESSS
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
T86C684M050ESSS Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C684M050ESSS
Internal Part NumberEIS-T86C684M050ESSS
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMultiple Devices 08/Dec/2014
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® T86
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)5.9 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesCOTS, Fail Safe with Built-in Fuse
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C684M050ESSS
Related LinksT86C684, T86C684M050ESSS Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C684M050ESSS Details Description
Related parts for T86C684M050ESSS
LABEL S LAM DM POLY WHT .50X.44" datasheet.pdf
PCB ADAPTER 100QFP datasheet.pdf
IC I/O CONTROLLER 128-QFP datasheet.pdf
STUFFER WIRE AMP-BARREL WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.9A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
20 24-BIT LVDS HIROSE CABLE datasheet.pdf
RES 6.81 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN DSUB 62POS M HD PC CL datasheet.pdf