Hirose Electric Co Ltd HIF6B-20DA-1.27DSAL(71)
HIF6B-20DA-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF6B-20DA-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN HOUSING 20POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF6B-20DA-1.27DSAL(71).pdf
Availability of HIF6B-20DA-1.27DSAL(71)
QUANTITY
HIF6B-20DA-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF6B-20DA-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-HIF6B-20DA-1.27DSAL(71)
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions20
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Polarizing Key
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF6B-20DA-1.27DSAL(71)
Related LinksHIF6B-20DA-, HIF6B-20DA-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF6B-20DA-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for HIF6B-20DA-1.27DSAL(71)
FAN BLWR CENT 171X215MM 230VAC datasheet.pdf
FERRITE BEAD 120 OHM .50A 0805 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X8R 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 10% 800VDC RAD 4LD datasheet.pdf
Connector Socket 72 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
PMI BASE 11/16 INCAND SOLDER datasheet.pdf
ICL 47 OHM 20% 3A 27.5MM datasheet.pdf