Hirose Electric Co Ltd HIF6B-34DA-1.27DSAL(71)
HIF6B-34DA-1.27DSAL(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF6B-34DA-1.27DSAL(71)
Brief Description
CONN HOUSING 34POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF6B-34DA-1.27DSAL(71).pdf
Availability of HIF6B-34DA-1.27DSAL(71)
QUANTITY
HIF6B-34DA-1.27DSAL(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF6B-34DA-1.27DSAL(71)
Internal Part NumberEIS-HIF6B-34DA-1.27DSAL(71)
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions34
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Fastening Type-
FeaturesBoard Guide, Polarizing Key
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF6B-34DA-1.27DSAL(71)
Related LinksHIF6B-34DA-, HIF6B-34DA-1.27DSAL(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF6B-34DA-1.27DSAL(71) Details Description
Related parts for HIF6B-34DA-1.27DSAL(71)
SWITCH DIP TOP SLIDE 2POS SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 12POS PCB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1A 11-32VIN 9V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 16.5VC 10DFN datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 4POS PIN datasheet.pdf
XCEDE RGHT 6PVH 8COL WK datasheet.pdf
SUPERGRIP HEATSINK 37X37X17.5MM datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf