Hirose Electric Co Ltd HIF7-100PA-1.27DSA(71)
HIF7-100PA-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF7-100PA-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN HEADER 100POS 1.27MM T/H
Datasheet Download
HIF7-100PA-1.27DSA(71).pdf
Availability of HIF7-100PA-1.27DSA(71)
QUANTITY
HIF7-100PA-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF7-100PA-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF7-100PA-1.27DSA(71)
PackagingBulk
Connector TypeHeader, Center Strip Contacts
Number of Positions100
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
FeaturesFlange
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.394" (10.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF7-100PA-1.27DSA(71)
Related LinksHIF7-100PA-, HIF7-100PA-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF7-100PA-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for HIF7-100PA-1.27DSA(71)
CONN HEADER 40POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
RES 330 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 43.2KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.25A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
LED CBI 4MM BI-LVL FLAT YLW/GRN datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
TRANSFORMER PLANAR 170UH SMD datasheet.pdf