Hirose Electric Co Ltd HIF7CA-80DA-1.27DSA(71)
HIF7CA-80DA-1.27DSA(71) picture photo
Mfg. Part Number
HIF7CA-80DA-1.27DSA(71)
Brief Description
CONN RECPT 80POS 1.27MM
Datasheet Download
HIF7CA-80DA-1.27DSA(71).pdf
Availability of HIF7CA-80DA-1.27DSA(71)
QUANTITY
HIF7CA-80DA-1.27DSA(71) Order Process
Ship out your order
Specifications of HIF7CA-80DA-1.27DSA(71)
Internal Part NumberEIS-HIF7CA-80DA-1.27DSA(71)
PackagingBulk
Connector TypeReceptacle, Outer Shroud Contacts
Number of Positions80
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole
Features-
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.429" (10.90mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HIF7CA-80DA-1.27DSA(71)
Related LinksHIF7CA-80DA, HIF7CA-80DA-1.27DSA(71) Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
HIF7CA-80DA-1.27DSA(71) Details Description
Related parts for HIF7CA-80DA-1.27DSA(71)
IDC CABLE - MKS16K/MC16M/MPD16K datasheet.pdf
LED SLIDE SHORT T2 24V YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 6.3V 10% 1411 datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 2.4VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 39.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 49.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.7MH 560MA 2.13 OHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf