Taiyo Yuden HK1005R22J-TV
HK1005R22J-TV picture photo
Mfg. Part Number
HK1005R22J-TV
Brief Description
FIXED IND 220NH 120MA 4.2 OHM
Datasheet Download
HK1005R22J-TV.pdf
Availability of HK1005R22J-TV
QUANTITY
HK1005R22J-TV Order Process
Ship out your order
Specifications of HK1005R22J-TV
Internal Part NumberEIS-HK1005R22J-TV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductHK Series Inductors
FamilyFixed Inductors
SeriesAutomotive, AEC-Q200, HK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - Core-
Inductance220nH
Tolerance±5%
Current Rating120mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)4.2 Ohm Max
Q @ Freq8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant450MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test100MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HK1005R22J-TV
Related LinksHK1005, HK1005R22J-TV Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HK1005R22J-TV Details Description
Related parts for HK1005R22J-TV
CONN MARKER BST4 RED PANEL MNT datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.5A 250VAC 450VDC datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BST ADJ 1.2A SYNC USP10B datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf