Taiyo Yuden HKQ0603U1N1B-T
HKQ0603U1N1B-T picture photo
Mfg. Part Number
HKQ0603U1N1B-T
Brief Description
FIXED IND 1.1NH 850MA 70 MOHM
Datasheet Download
HKQ0603U1N1B-T.pdf
Availability of HKQ0603U1N1B-T
QUANTITY
HKQ0603U1N1B-T Order Process
Ship out your order
Specifications of HKQ0603U1N1B-T
Internal Part NumberEIS-HKQ0603U1N1B-T
Material - CoreCeramic
Inductance1.1nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)70 mOhm Max
Q @ Freq14 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant10GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test500MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HKQ0603U1N1B-T
Related LinksHKQ0603, HKQ0603U1N1B-T Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
HKQ0603U1N1B-T Details Description
Related parts for HKQ0603U1N1B-T
TOUCHSCREEN 17" RS-232 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC FIFO CLOCK 64X36 20NS 120TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf