AVX Corporation HL022R0BTTR
HL022R0BTTR picture photo
Mfg. Part Number
HL022R0BTTR
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2NH 335MA 168 MOHM SMD
Datasheet Download
HL022R0BTTR.pdf
Availability of HL022R0BTTR
QUANTITY
HL022R0BTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HL022R0BTTR
Internal Part NumberEIS-HL022R0BTTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMLO Inductor
Featured ProductMLO Organic Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLO™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating335mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)168 mOhm Max
Q @ Freq26 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant10.85GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test450MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL022R0BTTR
Related LinksHL022, HL022R0BTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
HL022R0BTTR Details Description
Related parts for HL022R0BTTR
CONN HEADER .100 SINGL STR 24POS datasheet.pdf
TRANS NPN 15V 1.5A SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MAX-LOC F2 1/2 .250-.312" STR datasheet.pdf
ADAPTER SOCKET 32-TSOP TO 32-DIP datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TEN60 4P-4S PLUG HOUSING W/ TPA datasheet.pdf
RES 76.8 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
HD SMT datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 15C P 72" YEL JACKS datasheet.pdf