AVX Corporation HL022R4BTTR
HL022R4BTTR picture photo
Mfg. Part Number
HL022R4BTTR
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 2.4NH 330MA 192 MOHM
Datasheet Download
HL022R4BTTR.pdf
Availability of HL022R4BTTR
QUANTITY
HL022R4BTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HL022R4BTTR
Internal Part NumberEIS-HL022R4BTTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMLO Inductor
Featured ProductMLO Organic Inductors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLO™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance2.4nH
Tolerance±0.1nH
Current Rating330mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)192 mOhm Max
Q @ Freq27 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant9.4GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test450MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL022R4BTTR
Related LinksHL022, HL022R4BTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
HL022R4BTTR Details Description
Related parts for HL022R4BTTR
CONN EDGECARD 36POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC MCU ARM7 62KB FLASH 49BGA datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES SMD 576 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.01% 0.3W 1506 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
HARD WARE KIT FOR 14P M BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf