Vishay/Dale HL02506Z750R0JJ
HL02506Z750R0JJ picture photo
Mfg. Part Number
HL02506Z750R0JJ
Brief Description
RES CHAS MNT 750 OHM 5% 25W
Datasheet Download
HL02506Z750R0JJ.pdf
Availability of HL02506Z750R0JJ
QUANTITY
HL02506Z750R0JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of HL02506Z750R0JJ
Internal Part NumberEIS-HL02506Z750R0JJ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)750
Tolerance±5%
Power (Watts)25W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting FeatureBrackets (not included)
Size / Dimension0.563" Dia x 2.000" L (14.29mm x 50.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL02506Z750R0JJ
Related LinksHL02506, HL02506Z750R0JJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
HL02506Z750R0JJ Details Description
Related parts for HL02506Z750R0JJ
CONN SMB JACK STR 50 OHM PCB datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
FUSE ATS DIN72581/1 25A datasheet.pdf
CONN DUAL MALE-FEMALE 5POS 3' datasheet.pdf
DIL VERT PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
SNSW ACCESSORY datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 455MA 600 MOHM TH datasheet.pdf