Vishay/Dale HL10006Z25R00JJ
HL10006Z25R00JJ picture photo
Mfg. Part Number
HL10006Z25R00JJ
Brief Description
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 100W
Datasheet Download
HL10006Z25R00JJ.pdf
Availability of HL10006Z25R00JJ
QUANTITY
HL10006Z25R00JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of HL10006Z25R00JJ
Internal Part NumberEIS-HL10006Z25R00JJ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)25
Tolerance±5%
Power (Watts)100W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting FeatureBrackets (not included)
Size / Dimension0.750" Dia x 6.500" L (19.05mm x 165.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL10006Z25R00JJ
Related LinksHL10006, HL10006Z25R00JJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
HL10006Z25R00JJ Details Description
Related parts for HL10006Z25R00JJ
INTERFACE MODULE 40POS DIP SCKT datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 1A TO220F-4 datasheet.pdf
RES SMD 12.4 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 180MA 2.8 OHM datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 110K OHM 1506 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf