Vishay/Dale HL10006Z50R00JJ
HL10006Z50R00JJ picture photo
Mfg. Part Number
HL10006Z50R00JJ
Brief Description
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 100W
Datasheet Download
HL10006Z50R00JJ.pdf
Availability of HL10006Z50R00JJ
QUANTITY
HL10006Z50R00JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of HL10006Z50R00JJ
Internal Part NumberEIS-HL10006Z50R00JJ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)50
Tolerance±5%
Power (Watts)100W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting FeatureBrackets (not included)
Size / Dimension0.750" Dia x 6.500" L (19.05mm x 165.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL10006Z50R00JJ
Related LinksHL10006, HL10006Z50R00JJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
HL10006Z50R00JJ Details Description
Related parts for HL10006Z50R00JJ
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 150V 0606 datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY DC-DC STEPDOWN datasheet.pdf
CONN RECEPT 2.54MM 10POS datasheet.pdf
SWITCH LEVER ARM W/STEEL ROLLER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
DEVELOPMENT SYSTEM AS3911 datasheet.pdf
RES SMD 845K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf