Vishay/Dale HL22507Z200R0JJ
HL22507Z200R0JJ picture photo
Mfg. Part Number
HL22507Z200R0JJ
Brief Description
RES CHAS MNT 200 OHM 5% 225W
Datasheet Download
HL22507Z200R0JJ.pdf
Availability of HL22507Z200R0JJ
QUANTITY
HL22507Z200R0JJ Order Process
Ship out your order
Specifications of HL22507Z200R0JJ
Internal Part NumberEIS-HL22507Z200R0JJ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±5%
Power (Watts)225W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±30ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 350°C
Mounting FeatureBrackets (not included)
Size / Dimension1.125" Dia x 10.500" L (28.58mm x 266.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HL22507Z200R0JJ
Related LinksHL22507, HL22507Z200R0JJ Datasheet, Vishay/Dale Distributor
HL22507Z200R0JJ Details Description
Related parts for HL22507Z200R0JJ
KNOB BLK GLOSS.50"DIA .250"SHAFT datasheet.pdf
CAP CER 0.082UF 25V X7R 1210 datasheet.pdf
CS-846 STOCK BAG OF 50/ datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPDT 5A datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPDT datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP FILM 33NF 10% 160VDC AXIAL datasheet.pdf