FFF HLEM22S-1RLF
HLEM22S-1RLF picture photo
Mfg. Part Number
HLEM22S-1RLF
Brief Description
CONN FFC VERT 22POS 1.25MM PCB
Datasheet Download
HLEM22S-1RLF.pdf
Availability of HLEM22S-1RLF
QUANTITY
HLEM22S-1RLF Order Process
Ship out your order
Specifications of HLEM22S-1RLF
Internal Part NumberEIS-HLEM22S-1RLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package11,200
Number of Positions22
Pitch0.049" (1.25mm)
TerminationKinked Pin
FFC, FCB Thickness0.30mm
Height Above Board0.315" (8.00mm)
Features-
Voltage Rating200V
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating1A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HLEM22S-1RLF
Related LinksHLEM22, HLEM22S-1RLF Datasheet, FFF Distributor
HLEM22S-1RLF Details Description
Related parts for HLEM22S-1RLF
IC FLASH 128MBIT 70NS 56TSOP datasheet.pdf
RES SMD 732 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS VERT DL GOLD datasheet.pdf
IC REG BCK 1.8V 0.5A SYNC 6DSBGA datasheet.pdf
L37-3S SHEET 150X150X0.5MM W/ADH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINSLUG datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 45NS 48FBGA datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 8C SHLD 300V datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf