AVX Corporation HLQ02220HTTR
HLQ02220HTTR picture photo
Mfg. Part Number
HLQ02220HTTR
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 22NH 95MA 1.9 OHM SMD
Datasheet Download
HLQ02220HTTR.pdf
Availability of HLQ02220HTTR
QUANTITY
HLQ02220HTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HLQ02220HTTR
Internal Part NumberEIS-HLQ02220HTTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLO™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance22nH
Tolerance±3%
Current Rating95mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)1.9 Ohm Max
Q @ Freq17 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant3GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test450MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HLQ02220HTTR
Related LinksHLQ022, HLQ02220HTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
HLQ02220HTTR Details Description
Related parts for HLQ02220HTTR
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 4V 20% 1206 datasheet.pdf
RES SMD 88.7 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN FMALE M12 3POS STR 5M CABLE datasheet.pdf
TRIMMER 470K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 350MW SOD123 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 330VAC AXIAL datasheet.pdf