AVX Corporation HLQ02320HTTR
HLQ02320HTTR picture photo
Mfg. Part Number
HLQ02320HTTR
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 32NH 85MA 2.2 OHM SMD
Datasheet Download
HLQ02320HTTR.pdf
Availability of HLQ02320HTTR
QUANTITY
HLQ02320HTTR Order Process
Ship out your order
Specifications of HLQ02320HTTR
Internal Part NumberEIS-HLQ02320HTTR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesMLO™
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMultilayer
Material - CoreNon-Magnetic
Inductance32nH
Tolerance±3%
Current Rating85mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)2.2 Ohm Max
Q @ Freq17 @ 450MHz
Frequency - Self Resonant2GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test450MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)
Supplier Device Package0402 (1005 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HLQ02320HTTR
Related LinksHLQ023, HLQ02320HTTR Datasheet, AVX Corporation Distributor
HLQ02320HTTR Details Description
Related parts for HLQ02320HTTR
REGULATOR 12V-1.5V 7A SIP W/CU S datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK ISO 8DIP datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.8X4.5MM 7.52" datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR CS44800 PWM CTRL datasheet.pdf
CAP CER 1UF 25V Y5V 0805 datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
CT 5A PRIMARY CURRENT datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf