3M HM-H125B1-5CS1-TG30
HM-H125B1-5CS1-TG30 picture photo
Mfg. Part Number
HM-H125B1-5CS1-TG30
Brief Description
CONN HEADER HSHM 125POS 5ROW STR
Datasheet Download
HM-H125B1-5CS1-TG30.pdf
Availability of HM-H125B1-5CS1-TG30
QUANTITY
HM-H125B1-5CS1-TG30 Order Process
Ship out your order
Specifications of HM-H125B1-5CS1-TG30
Internal Part NumberEIS-HM-H125B1-5CS1-TG30
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows5
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Current Rating1A
Voltage Rating-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)HM-H125B1-5CS1-TG30
Related LinksHM-H125B1, HM-H125B1-5CS1-TG30 Datasheet, 3M Distributor
HM-H125B1-5CS1-TG30 Details Description
Related parts for HM-H125B1-5CS1-TG30
FUSE BOARD MNT 400MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf